Üyelik Sözleşmesi

Genel Kurallar


1- Sitede yazilan mesajlardan tamamen yazan kullanıcımız sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı ya da nefret dolu mesajlar göndermek yasaktır,

3- Kişisel tartışmalara girmeyiniz. Kişisel sorunları tartışmak için "Özel Mesaj" linkini kullanarak o kişiyle doğrudan irtibata geçiniz.

4- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları,içeriği uygun olmayan avatar ve resimler yasaktır.Büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır!

5- Admin ve yöneticiler kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

6- Kurallara uymayan üyeler yöneticiler tarafindan uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.

7- Siteye uzun süre girmeyip, herhangi bir Konuda mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir buna itiraz hakkınız yoktur.

8- Yönetim tarafından, aynı kişinin birden isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve girişi yasaklanır.

9- Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da huzuru kaçırmak isteyen kullanıcılar derhal uzaklaştırılırlar.

10- Üye olan herkes bu şartları kabul etmis sayılır.

11- Kural listesi dönem dönem güncellenir. Lütfen yetkililerin uyarılarını dikkate alınız ve sitede bu kurallar çerçevesinde hareket ediniz.

İmla ve Yazım Kuralları


1- Noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Cümle sonlarına "." (nokta) işareti koyunuz.

2- Cümlelere büyük harfle başlamaya özen gösteriniz.Cümlelerinizde tümü büyük harf kullanmayınız.Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü büyük/kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır.

3- IRC, MSN, sohbet (chat) dili ile yazmak yasaktır. Örneğin, selam yerine slm, merhaba mrb yazmak kural ihlalidir.

4- Peşpeşe (flood) mesaj atmak ve aynı sorunla ilgili birden fazla konu açmak yasaktır.

5- Konu başlıklarında ve mesajlarda düzgün bir Türkçe kullanılmalıdır. Tamamı büyük harflerden oluşan veya küfür-argo-hakaret içeren mesajların gönderimi yasaktır.


Konu Açma Kuralları


1- Yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir.

2- Herhangi bir konuyla ya da mesajla ilgili öneri, şikayet ve diğer bildirimlerinizi ilgili konunun bölüm moderatörüne "Rapor Et" butonunu kullanarak kolayca iletebilirsiniz.

3- Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.

4- Kazanç elde etmek amaçlı kısaltılmış linklerin kullanılması yasaktır.

5- Konu başlıklarında ve mesajlarda düzgün bir Türkçe kullanılmalıdır. Tamamı büyük harflerden oluşan veya küfür-argo-hakaret içeren mesajların gönderimi yasaktır.